मनोरञ्जनसमाचारसमाज

बिरिसु मिडिया प्रालिद्धारा आयोजित दोस्रो स्टार म्युजिक एण्ड फिल्मस अवार्ड सम्पन्न

Nepal Akhabar

नेपालअखबार, काठमाडौँ । नेपालकै सर्वाधिक बिधामा बिरिसु मिडिया प्रालिद्धारा आयोजित दोस्रो स्टार म्युजिक एण्ड फिल्मस अवार्ड सम्पन्न भएको छ । चलचित्र बिकास बोर्ड चाबहिल, काठमाडौँमा शनिबार ६९ बिधामा ९३ जनालाई अवार्ड वितरण गरिएको हो । पुर्व युवा तथा खेलकुदमन्त्री एंव संघिय सांसद हित बहादुर तामाङको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको उक्त कार्यक्रममा समाजसेवी, कलाकार, साहित्यकार गरी २७ जनालाई सम्मान प्रदान गरिएको थियो ।

पुर्वमन्त्री तामाङले कलाकारहरुको पेशालाई अझ हौसला बढाउन आयोजना गरेको अवार्ड कार्यक्रम प्रशंसानीय रहेको र आगामी दिनमा पनि निरन्तरताको शुभकामना दिए । त्यसैगरी वरिष्ठ कलाकार लय संग्रौलाले सबै कलाकारहरुको प्रतिनिधित्व गरी आफुले म्युजिक अवार्डलाई थप आगामी संस्करण भव्य पार्न शुभकामना दिए । त्यसैगरी युवा नेता अबिरल जिम्बाले फरक प्रसंगमा नेताहरुलाई पनि अवार्ड प्रदान गर्न व्यंग्यात्मक ढंगले आयोजकलाई आग्रह गरे । जिम्बाले नेताहरुलाई अवार्ड प्रदान गरे राम्रो काम गर्ने जांगर आउने र अवार्ड पाउनको लागि भनेपनी राम्रो काम गर्ने बताए । युवा नेत्री संगीता तामाङले पुर्वदेखी पश्चिमसम्मका कलाकारहरु समेटिनुले अवार्ड कार्यक्रम निकै समाबेशी देखिएको बताइन ।

अवार्ड कार्यक्रका संयोजक एंव बिरिसु मिडिया प्रा।लिका निर्देशक सुस्मिता स्याङ्तानको स्वागत मन्तव्यबाट शुरु भएको उक्त कार्यक्रममा झरना कला केन्द्रका कलाकारहरुले स्वागत डान्स राखेका थिए । अवार्ड कार्यक्रममा सहभागी नोमिनिजहरुको टप ५ भिडियो सार्वजानिक गरेपछी अवार्ड वितरण गरेका थिए । अवार्ड वितरणसँगै २७ जनालाई सम्मान प्रदान गरिएको थियो । कार्यक्रममा उत्साहजनक सहभागिता रहेको थियो भने हलमा कुनै पनि सिट खाली थिएनन । कार्यक्रममा सभापती एंव बिरिसु मिडिया प्रा।लिका अध्यक्ष विवेक लोप्चनले कार्यक्रम सफल बनाउन प्रत्यक्ष वा अप्रत्यक्ष रुपमा सहयोग गर्नुहुने सम्पूर्ण व्यक्तिहरुप्रती धन्यवाद ज्ञापन गरे । कार्यक्रमको सञ्चालन भने टम्पशेर राइले सञ्चालन गरे ।

कोको भए सम्मानित

कार्यक्रममा साहित्यकारद्धय अमर बान्तु र शीतल कादम्बिनी गुरुङ्गलाई साहित्य सम्मान, पत्रकार एंव हास्य कलाकार एम जि तामाङ ९माधव घले०लाई “बिरिसु सञ्चार तथा कला सम्मान (२०८०”, संगीतकार आर बि सिङ्दान र गायक ताराबिर पाण्डेलाई “बिरिसु दशक प्रतिभा सम्मान”, गायिका मन्जु थापा, अशोक धिताल, बासुरीबादक सम्पुर्ण लामा, गायक एंव संगीतकार आरबी लामा, गायक र सर्जक बैरागी मोक्तान, गायक उत्सव सुब्बा लामा, बिएफएक्स आर्टिस्ट अच्युत बजगाइ, समाजसेवी तथा निर्माता लिला डाँगी, निर्देशक निरेन श्रेष्ठ, कलाकार र निर्माता साबित्री बज्राचार्य, नायक र लेखक रितुराज पाखृन, निर्माता दिमेश श्रेष्ठ, गायक रमेश पाठक, भिडियो सम्पादक भुपेन्द्र अधिकारी, रंग सम्पादक रेनिश फागो, मोडल आरम्भ तामाङ र गायक बिक्रम लामालाई कला सम्मान प्रदान गरिएको थियो । त्यसैगरी गीता अधिकारीलाई रंग पत्रकारिता सम्मान, दावा लामा र धन बहादुर परियारलाई समाजसेवी सम्मान, वरिष्ठ गायक र संगीतकार भोजराज भट्टलाई “बिरिसु विशेष व्यक्तित्व सम्मान( २०८०”, सञ्चारकर्मी शरण हुमागाइलाई सर्वज्ञ सम्मान, दुई दशक लामो समयदेखी गायन एंव सञ्चारकर्ममा संग संगै योगदान दिदै आएका गायक एंव सञ्चारकर्मी राजकुमार रायमाझीलाई विशेष सम्मान प्रदान गरिएको थियो । अवार्ड समारोहका जुरीहरु गायक एंव संगीतकार, तामाङ कलाकार संघका अध्यक्ष विश्व दोङ, विश्व किर्तिमानी लक्षु प्रकाश मल्ल, ध्वनी सम्पादक मनोज डंगोल, चलचित्र निर्देशक अमर ओली र वरिष्ठ गीतकार मिनसागर लामालाई जुरी प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो । यसैगरी मिडिया पार्ट्नरका रुपमा काभ्रे प्रवाह साप्ताहिकका नवराज हुमागाईंलाइ पनि सम्मान गरिएको थियो ।

ककस्ले पाए त अवार्ड
सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीतकार( सुशिल श्रेष्ठ – मायाको फुल, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायक( यमन खनाल – तारा जुनले, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायक ९जुरी अवार्ड०( भिम चापागाइ – अरे हो काइली, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल – छिरिङ लामा – डम डम डम, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल९जुरी अवार्ड० मनिश तामाङ – विदेश गएको मेरो दिदी, सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायिका( सिता परियार – बलेवामा घर छ,सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायिका जुरी अवार्ड – मन माया प्रजापती हमाल – पिपलुको पात, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक गायक(रमित लामा – एदा सेम्ला गोर्गी ताम,सर्वोत्कृष्ट दोहोरी नव गायिका(सवित्री श्रेष्ठ – पवित्र मायामा, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायक( जीवन बम्जन – खुकुरी हैन कर्दको, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायक ९जुरी अवार्ड० योगेश लामा – हेर हेर मैच्याङ, चित्र बहादुर तामाङ (गैरी त गाउँमा मामा घर ९पब्लिक चोइस अवार्ड०, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दो माया गायिका(शान्ति माम्बा – वर्मा चेत्की, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक विश्व बहादुर तामाङ – कुन्दुलुङ स्योङ, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक ९जुरी अवार्ड० रोम बहादुर लामा – सुपारी दाना, सर्वोत्कृष्ट म्हेन्दोमाया गायक पब्लिक चोइस अवार्ड( अजय लोप्चन – बुलेट बाइक, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक( विमल स्याङतान – बैंसको मात, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक ९जुरी अवार्ड० छिरिङ ग्याबा – सोलुको आइराक, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक ९बेस्ट ब्रेकथ्रू गायक० निशान बम्जन – अल्लारे च्याङ्बा, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो नव गायक ९पब्लिक चोइस० बुद्ध लामा ९च्याङ० – ब्योन ल्हाना, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक( बुद्ध मोक्तान – मेरो बाबा आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक ९जुरी अवार्ड० सुशिल श्रेष्ठ – जहाज चढेर, सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक – सत्यराज चौलागाई – चाहान्छु (२, सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक ९जुरी अवार्ड० केशव कोइराला – जुनको किरण, टंकराज कुलुङ९पब्लिक चोइस अवार्ड० – येन्चन्ना, सर्वोत्कृष्ट पश्चीमेली दोहोरी नव गायक( नविन परियार – डिम्पल गालैमा, सर्वोत्कृष्ट छायाँकार( प्रवेश राई – बिरानो शहर, सर्वोत्कृष्ट छायाँकार ९जुरी अवार्ड० भिम बहादुर तामाङ – अड्कल लासी, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार(शिव संगम राई – मेरो मन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार ९जुरी अवार्ड० कर्साङ लामा – म त मरी जाउँ, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार ९पब्लिक चोइस० सन्तोष प्रगाढ – यो मन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायक जिवेश गुरुङ – ससुराली जाने हो, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायक ९जुरी अवार्ड० अनेस्ट बम्जन – तिमी बिना, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायक( ईन्द्र कार्की – सलल बग्ने, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायक ९जुरी अवार्ड०(दीपेन्द्र राइ( सलल बग्ने, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गीतकार( संजय कुमार योन्जन – तिला दुस्ख याङ्जी,सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गीतकार ९जुरी अवार्ड० क्षितिज तामाङ घिसिङ – मकै घट्टमा पिन्दा, सर्वोत्कृष्ट मोडल ९महिला०(ओसिका दाहाल – वतिसे बैँस, सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडल ९महिला०( अनु लामा पाख्रिन – स्योरिन योना कल्बारी, दन्त कुमारी तामाङ – विदेश गएको मेरो दिदी, सर्वोत्कृष्ट भाषिक गीतकार( प्रकाश योन्जन लामा – आमालाई चाहियो रे, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक मोडल ९पुरुष०( बिजेन्द्र नौबागे – म तिमीलाई, सर्वोत्कृष्ट गायक लोक पप( अनिल तामाङ – बादल, सर्वोत्कृष्ट दोहोरी संगीत संयोजक( बिष्णु बहादुर तामाङ (विकास हेर्न जाउँ चौरी देउराली, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायिका(सुमिना लो – खुकुरी हैन कर्दको,सर्वोत्कृष्ट नव मोडल ९महिला०( सञ्चिता शाही – कलियुग, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल ९पुरुष०( मिलन थिङ पाराङ – मायाला रङ,सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल ९पुरुष०पब्लिक चोइस अवार्ड पर्वत लामा – वरदेन पिपल, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक मोडल ९पुरुष० ९जुरीअवार्ड०( इश्वर लामा – जब माया बुजी ले प्राप्त गरे ।ल्य मभकअचष्उतष्यल बखबष्बिदभि।

त्यसैगरी सर्वोत्कृष्ट मेकअप आर्टिस्ट(विक्रम गौतम – कप्स – नेपाली फिल्म, सर्वोत्कृष्ट मोडर्न सेलो गायक( प्रकाश तामाङ तितुङ( शेर्पिनी नाना,सर्वोत्कृष्ट भिडियो कोरियोग्राफर( देवराज गुरुङ – खोली बगर, सर्वोत्कृष्ट भिडियो कोरियोग्राफर ९जुरी अवार्ड० चुडामणी फुयाँल – आए म त २२ लागेर, सर्वोत्कृष्ट दोहोरी गीतकार( चन्द्र कला लिम्बु – नेपाली नमस्कार, सर्वोत्कृष्ट ह्योल्मो गीत( प्रदीप लामा – सोचि याला सोया, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत( उपमा थपलिया – बुद्धको भुमी, सर्वोत्कृष्ट ल्होछार गीत( रत्न गुरुङ – ल्होछारको शुभकामना, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी संगीतकार(रुद्र श्रेष्ठ – हातैमा लगाउने सुनको बाला, सर्वोत्कृष्ट खान्दोके सेलो( आस्मान लोप्चन – चैतरी, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म कलाकार(श्री शक्ती बराइली( मुख बुढो, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म निर्देशक( मेख बहादुर गुरुङ – भो त अब, सर्वोत्कृष्ट काठे दोहोरी गायक(मदन कुमार थापा – बत्तिसे बैंस,सर्वोत्कृष्ट काठे दोहोरी गायक जुरी अवार्ड – जित बहादुर खड्का (पुरानो माया, सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक( कृष्ण ब्लोन – ज्याबा म्हाङ, सर्वोत्कृष्ट बाल कलाकार(सम्मान चौलागाइ – आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव गायिका(कृष्ण माया स्याङ्तान ९सुस्मी० – मेरो बाबा आमा, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नव मोडल ९पुरुष०(अनिल कटुवाल( बालेनको चस्मा,सर्वोत्कृष्ट गायक पप गायक( प्रविन राजथला – बिरे ठिटो,सर्वोत्कृष्ट गायक पप गायक९जुरी अवार्ड० सविन तामाङ – सरर,सर्वोत्कृष्ट पप मोडल – रेबेला बिशाल राइ,सर्वोत्कृष्ट पप म्युजिक भिडियो निर्देशक,सर्वोत्कृष्ट खान्देके सेलो संगीतकार( बैरागी च्याङ्बा – खालेला भिम्सेन, सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीत भिडियो सम्पादक – अमृत चापागाइ, सर्वोत्कृष्ट नव भिडियो निर्देशक( पाल्देन लामा – खासा त बजार, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक संगीत संयोजक( सुन्दर लामा – पिंगाइ माया, सर्वोत्कृष्ट तामाङ आधुनिक संगीतकार( अनिश योन्जन – पिंगाइ माया, सर्वोत्कृष्ट सेलो संगीतकार( राजकुमार दोङ तामाङ – आयो है ल्होछार, सर्वोत्कृष्ट टेलिफिल्म बाल कलाकार( मन्जली तामाङ – मेरो कथा, सर्वोत्कृष्ट नायक तामाङ फिल्म( कृष्ण लामा – हाल्छे सोजी चु माया, सर्वोत्कृष्ट तामाङ चलचित्र निर्देशक(निमा लामा तामाङ – तिङ्ला नाङ्साल, सर्वोत्कृष्ट अभिनेता नेपाली फिल्म( दावा फिन्जो लामा – अभियान, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी मोडल(दिपेश एस।के – मेरी आमा संसारकै,सर्वोत्कृष्ट लोक गायक( याम केबी कोइराला, सर्वोत्कृष्ट प्रोडक्सन डिजाइनर( यम प्रशाद ओली, सर्वोत्कृष्ट वर्ष जोडी अभी लामा र अनिता गोले, सर्वोत्कृष्ट पुर्वेली दोहोरी गायिका( अप्सरा बिष्ट( चुच्चे ढुंगा, सर्वोत्कृष्ट देउडा गायक( भरत भट्ट( कर्णाली तुरुक्क, सर्वोत्कृष्ट देउडा संगीत संयोजक( बिजय कुमार थापा – दर्शन दे एकचोटी, सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी संगीतकार( मोहन खडका( बुट्टे रुमाल, सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल – बिनोद कुमार तामाङ( माया सार्है मन पर्‍यो, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत गीतकार( सुरेश कुमार थामी – यो देश नेपाल, सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो आर्टिस्ट( लक्ष्मी तामाङ – जामेला ब्रेल्साङ, सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत संगीतकार( शशी बिक्रम थापा (नालापानीले अवार्ड प्राप्त गरेका थिए ।

the authoradmin