राजनीतिविश्वसमाचार

रुसका लागि किमको रेल यात्रा सुरु

Nepal Akhabar

नेपालअखबार,एजेन्सि  । उत्तर कोरियाका नेता किम जोङ उनले रुसका राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनसँगको शिखर वार्ताका लागि भ्लादिभोस्तोकको यात्रा सुरु गरेको बताइएको छ । किमले विदेश भ्रमणका लागि प्रयोग गरेको सशस्त्र रेल प्योङयाङबाट प्रस्थान गरेको देखिएको दक्षिण कोरियाली मिडियाले सरकारी अधिकारीलाई उद्धृत गर्दै रिपोर्ट गरेको छ।

बैठक स्थानीय समयअनुसार मंगलबार बिहान बस्ने बताइएको छ । रुसी समाचार एजेन्सी इन्टरफ्याक्सले पनि किम ‘आगामी दिनमा’ भ्रमण गर्ने अपेक्षा गरिएको बताएको छ। यो उत्तर कोरियाली नेताको चार वर्ष भन्दा बढीमा पहिलो अन्तर्राष्ट्रिय यात्रा हुनेछ, र महामारी पछि पहिलो । दुई नेताहरूले उत्तर कोरियाले युक्रेनमा आफ्नो युद्धलाई समर्थन गर्न मस्कोलाई हतियार उपलब्ध गराउने सम्भावनाबारे छलफल गर्ने एक अमेरिकी अधिकारीले सीबीएसलाई बताएका थिए ।

तत्कालीन अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पसँग उत्तर कोरियाको आणविक निशस्त्रीकरण वार्ता असफल भएपछि किमको अन्तिम विदेश भ्रमण सन् २०१९ मा पुटिनसँगको पहिलो शिखर वार्ताका लागि भ्लादिभोस्टोकको पनि थियो। किमले सन् २०१९ मा पनि रेलबाट भ्लादिभोस्तोक गएका थिए।

the authoradmin