अर्थपर्यटनप्रविधिसमाचारसमाज

काठमाडाैं देखि पाेखरा जानका लागि यात्रु तथा पर्यटककाे पहिलाे राेजाइमा : साैर्य एयरलाइन्स

Nepal Akhabar

नेपालअखबार, काठमाडाैं । साैर्य एयरलाइन्समा पर्यटककाे आकर्षक बन्दै केहि समय पहिला देखि  पर्यटक नगरीमा काठमाडाैं देखि पाेखरा सम्मकाे नयाँ उडान सुरू गरेकाे थियाे । हरेक दिन  विहान साैर्य एयरलाइन्सले  काठमाडाैं देखि पाेखरा सम्मकाे गन्तव्य करिब १७ मिनेटमा नै तय गर्दै  आएकाे बताएका छन् ।

साैर्य एयरलाइन्सले  काठमाडाैं देखि पाेखराकाे दैनिकी दुइ सिफ्ट विहान र दिनमा उडान गर्दै  आएकाे छ । एयरलाइन्सका सेल्ल एण्ड मार्केटिङ प्रमुख  मुकेश खनालका आनुसार  प्रत्यक उडानमा  करिब ८० प्रतिशत सिट भरिने गरेका बताएका छन् ।  उत्त  एयरलाइन्समा  ५० सिट क्षमता  रहेकाे छ ।

खनालका अनुसार साैर्य एयरलाइन्समा अधुनिक क्षमता भएकाे नयाँ प्रविधिवाट बनेकाे एयरलाइन्स भए कै कारण दुर्घटनाकाे जाेखिक कम रहेकाे कारणले नै यात्रुहरू तथा पर्यटककाे आकर्षक तथा राेजाइकाे एयरलाइन्सका रूपमा  साैर्य एयरलाइन्स स्थापित भएकाे छ  ।

साैर्य एयरलाइन्सले  नयाँ प्रविधि जडान गरिएकाे  एयरलाइन्स  CRJ 200लाई  नेपालमा आन्तरिक हवाई यात्रालाई रूपान्तरण गर्दैछ । 

सेल्ल एण्ड मार्केटिङ प्रमुख  मुकेश खनालका आनुसार ग्रेटर दायरा CRJ 200 विमानको धेरै टर्बोप्रप विमानहरू भन्दा ठूलो दायरा  रहेकाले नै  यस विमानले इन्धन भर्ने रोकहरूको आवश्यकता बिना लामो दूरीमा उडान गर्न अनुमति दिने बताउछन् ।

साैर्य एयरलाइन्सले सञ्चालनमा ल्याएकाे विमान CRJ 200 भएकाले  उच्च गति टर्बोप्रपको तुलनामा उच्च गतिमा उड्न सक्छ ।  यसले कम समयमा लामो दूरी कभर गर्न अनुमति दिने गरेकाे बताउछन्  ।

खनालका अनुसार  विमानमा थप आरामदायी केबिन CRJ 200 मा धेरैजसो टर्बोप्रप विमानको तुलनामा धेरै फराकिलो र आरामदायी केबिन  रहेका कारणले गर्दा  यात्रुहरूलाई राम्रो अनुभव प्रदान गर्ने विश्वास लिएकाे बताए । साैर्य एयरलाइन्सले सञ्चालन गरेकाे विमानमा दुर्घटनाकाे जाेखिम कम रहेकाे बताएका छन् ।

यस विमानमा परिष्कृत सुरक्षा सुविधाहरू: CRJ 200 मा उन्नत सुरक्षा सुविधाहरू रहेका छन्  जस्तै ग्राउन्ड प्रोक्सिमिटी चेतावनी प्रणाली, दुर्घटनाहरूको जोखिम कम गर्ने साथै  CRJ 200 मा टर्बोप्रपको तुलनामा शान्त इन्जिन छ, जसले वरपरको क्षेत्रमा ध्वनि प्रदूषण घटाउँने प्रविधि जडान रहेकाे छ।

थप उन्नत एभियोनिक्स: CRJ 200 उन्नत एभियोनिक्सले सुसज्जित छ, पाइलटहरूलाई राम्रो स्थितिगत जागरूकता प्रदान गर्दछ  त्रुटिहरूको जोखिम कम गर्दछ।

सुधारिएको कार्गो क्षमता: धेरैजसो टर्बोप्रप विमानको तुलनामा CRJ 200 सँग ठूलो कार्गो क्षमता रहेकाले यस विमानले सामान ढुवानीका लागि धेरै बहुमुखी विकल्प बनाउँछ।

प्रमाणित ट्र्याक रेकर्ड: CRJ 200 सँग विश्वसनीयता र सुरक्षाको प्रमाणित ट्र्याक रेकर्ड रहेकाले यसलाई एयरलाइन्स र यात्रुहरूका लागि एक विश्वसनीय विकल्प बनाएकाे छ ।  यात्रुहरूका लागि अधिक आरामदायी केबिन भएकाे छ । अन्य  टर्बोप्रप विमानमा प्राय साँघुरो क्याबिनहरूको तुलनामा साैर्य एयरलाइन्सलाई  यात्रुहरूलेअझ रमाइलो उडान अनुभवका रूपमा लिने गरेकाे बताए ।


the authoradmin